Caché-Saklı

FavoriteLoadingFavorilerime ekle 13604 izleme
Caché izle
Georges, bir televizyon kanalı için edebiyat programı hazırlayıp sunuyor. Karısı ile birlikte son derece rahat ve huzurlu bir yaşamı var. Bir gün kaynağı belirsiz bir paket alıyor. İçinden, Georges'un ailesiyle birlikteyken gizlice çekilmiş görüntülerinin olduğu bir video kaset çıkıyor! Zamanla, yeni paketler gelmeye başlıyor ve Georges, paketleri yollayan kişinin kendisini yakından tanıdığını anlıyor. Artık sadece karısı ile birlikte polise gidip gitmeme konusunda karar vermek kalıyor. Ve zaman geçtikçe Georges'un geçmişindeki bazı olaylar ile paketler arasındaki ilişki belirginleşmeye başlıyor...11. Avrupa Filmleri Festivalinde de gösterilen Michael Haneke'nin son filmi Saklı. "Avrupa orta sınıfının yaşam biçimi, iletişimsizlik ve duygusal erozyon gibi konuları ele alan filmleriyle tanınan Haneke, SAKLI'da 'gözetim' olgusunu tekrar masaya yatırıyor. Bir burjuva ailesinin evlerinin dışarıdan çekilmiş görüntülerini içeren gizemli video kasetler bulması ile başlayan süreçte Haneke, kişinin kendi geçmişini reddetmesi ile ulaştığı steril hayatın ne kadar da kolay sarsılabileceğini göz önüne seriyor. Meselenin kökeni, Fransa ve Cezayir arasında yaşanan trajik olaylara kadar uzanıyor."

Filmden kareler

Film hakkındaki yorumlar

    1. murat yurttabir

      dikkat spoiller ve bolca argo içerir! sıradaki şarkı “asıl mesele kasetleri kimin gönderdiği değil” diyen çakma entelektüellere gelsin. konuya dönecek olursak abi olay çok basit aslında ama boş boş sahnelere saatlerce baktıkça bir süre sonra beyin uyuşuyor haliyle, lan sosyal mesajlar havada uçuyor da ben mi anlamıyorum tribine düşünce bünye boktan bir film izlediğini kabul etmektense heneke lan bu borumu gerizekalı diyor. hipnozun etkisi geçince olaylar netleşiyor tabi. kasetleri intihar eden godoş gönderiyor. çocukken oh zengin bir aileye kapağı attım tam voleyi vurdum derken bizim eleman buna iftira atıp siktir ediyor bu da bunu dert edip takıntı yapıp onunda boktan hayat sürmesini istiyor. bizim eleman zirvede tabi hayatın mınakoymakla meşgul tek derdi; karısı ve kırığını kendine mesele yapmış ergen evladı onuda pek sallamıyor geçer zamanla diyor. gariban kaset yollamaya başlıyor bizim eleman tahmin ediyor ama yolda görse tanımaz evini adresini bilmez. zaten bir süre sonra kasetlerin birinde gariban kendi evini gösterip gel konuşalım diyor evine de tezgahı bir güzel kuruyor eleman tehdit edince o kaseti hemen patronuna yolluyor bakıyor halen kimsenin skinde değil zaten delirmiş, vicdan azabı çeksin, cinayetle suçlansın beter olsun umuduyla tekrar çağırıp karşısında kendini öldürüyor garibanın bebesi lan peder bok yoluna gitmesin diye son bir umut gidiyor minik sezercik gibi hiç mi vicdanın sızyamadı ne kaday kötü biyisin ühü ühü diyor ama eleman lan oğlum git işine banane mk diyor new york times bu yüce sanat eseri ama mallar anlamaz diye ballandıra ballandıra servis edince bir dünya insan gık çıkarmadan izliyor. oh nasıl olsa millet ayakta alkışlıyor zihniyeti, heneke gibi nuri bilge ceylan gibi adamların iştahını mı açıyor ya da sosyal deney yapmak için iyice bokunu mu çıkartıyorlar bende bunu anlamadım neyse sevgiler..

    Üyelerimizin yorumları onay sırası beklemeden yayınlanmaktadır. Siz de sitemize ücretsiz üye olun, hem ayrıcalıklı olarak yorum yazın, hem de yeni çıkan filmlerden ilk sizin haberiniz olsun.

İlginizi çekebilecek filmler

Transformers izle

Transformers izle

Transformers izle

Orjinal İsim: Transformers
  • Yapım yılı:
  • IMDB Puanı: /10